Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik Sigortası)

Bir motorlu taşıtın trafik sigortası belki de en önemli sigortasıdır. Bu sigorta aracın kendisini değil sebebiyet verdiği her kaza durumda devreye girer. Bunun için aracın içinde olmanız bile gerekmez. Mesela motosikletinizi park ettiniz hatta örtüsünü bile örttünüz. yani kullanmayacaksınız. Ne mi olabilir. Örtüsü rüzgar ile dolup başka bir kişinin veya aracın üzerine düşebilir. İşte bu örnekte de olduğu gibi aracınızın verebileceği her türlü zararı karşılar.

Yani trafik sigortası aslında yolda gezen herkesin sigortasıdır. Zorunlu olması buradan kaynaklanıyor

Trafik Sigortamın teminatları nelerdir ?

Araç başına maddi hasarlar teminatı

Kaza başına maddi hasarlar teminatı

Kişi başına sağlık giderler teminatı

Kaza başına sağlık giderleri teminatı

Kişi başına/kaza başına sakatlanma ve ölüm teminatı

Teminatların limitleri aracın kullanım tipine göre değişir.

Peki bu teminatlar bir kaza durumunda yeterli midir. Muhtemelen değil. Eğer araç daha yüksek bir hasara sebebiyet vermişse fazla gelen miktar eğer varsa Kasko sigortasından sağlanır. Kasko teminatı yoksa veya bu teminatı aşıyorsa kazayı yapan aracın kullanıcısından sağlanır.

Trafik Sigortası Primimi nasıl hesaplanır?

Her yıl Hazine ve Maliye bakanlığı tarafından kullanılan aracın tipine ve risk grubuna göre teminat limitleri ve primleri belirlenir. Sigorta Şirketleri bu primleri belli oranlarda artırır veya düşürür.

Trafik Sigortamı en uygun nasıl satın alırım ?

Moto Kasko müşteri hizmetleri ekibimiz sizin için en uygun primi çalıştığımız tüm sigorta şirketlerinden hesaplayarak size sunar.

Trafik Sigortası Teklifi İstiyorum

Moto Kasko ekibi.